Jan Ihnatík byl oceněn Cenou města Havířova

Ihnatík oceněníCenu města z rukou vedení Havířova obdržel plk. Jan Ihnatik. Tato cena je udělována jako nejvyšší, ocenění za významný přínos městu - významná umělecká, vědecká nebo jiná dila mající vztah k Havířovu a také za výjimečný čin občana Havířova regionálního nebo také širšího významu. Plk. Jan Ihnatik ji obdržel za hrdinství v boji, zásluhy na osvobození Československa a šíření autentického historického povědomí o událostech v období 2. světové války.

"Myslím, že toto ocenění náleželo plukovníku Janu Ihnatikovi již mnohem dříve. Jsem však velice ráda, že jsem dnes měla tu čest předat tomuto válečnému hrdinovi naši Cenu města já osobně" řekla po ukončení ceremoniálu havířovská primátorka Jana Feberova.

Ihnatík oceněníIhnatík oceněníIhnatík oceněníIhnatík ocenění

Reportáž českého rozhlasu

Vytvořeno: 3. 4. 2018