Sluha dvou pánů

Sluha dvou pánůObec Břest zve zájemce na představení Moravského divadla Olomouc - Sluha dvou pánů. V předprodeji poslední vstupenky.
Odjezd autobusu v 16:30 hodin od obou autobusových zastávek.

Datum konání: 21. 2. 2019 začátek od 16:30

Místo konání: Moravské divadlo Olomouc, Horní nám. 22

Typ akce: divadlo

Organizátor: Obec Břest

Plné vstupné: 250 Kč

Poznámka: předprodej od 7. 1. 2019

Sluha dvou pánůV Benátkách se v rodině Bisognosi schyluje k svatbě. Oboustranně výhodné zásnuby Pantalonovy dcery Clarice a syna doktora Lombardiho Silvia však svým příjezdem nečekaně překazí muž, kterému Pantalone Clarici zaslíbil dřív a který přišel vznést svůj nárok, ačkoli by měl být nade vší pochybnost mrtvý. Do toho se ve stejném hostinci ubytuje Florindo Aretusi, který onoho Turiňana zabil, a je na útěku. A oba mají jednoho sluhu, který se právě rozhodl, že sloužit dvěma pánům najednou prostě dokáže.
Jestli se mu to podaří a jestli je možné dodržet jedno slovo dané dvěma mužům se přesvědčíte ve hře plné záměn a nedorozumění, vtipných situačních kotrmelců a „lazzi“.

Oblíbená a známá komedie slavného italského dramatika (kterou Národní divadlo v Praze s Miroslavem Donutilem v hlavní roli uvádí už téměř dvacet let) vychází z tradičních námětů a masek komedie dell´arte, které zároveň reformuje ve smyslu pravdivosti a nadčasovosti, takže vás možná překvapí, jak je aktuální i dnes. Na olomouckém jevišti se Sluha dvou pánů objevil naposledy v roce 1989; tentokrát v roli Truffaldina uvidíte Romana Vencla.

Vytvořeno: 14. 12. 2018
Poslední aktualizace: 9. 1. 2019 15:32